kartki ze sztuką  |  budujemy galerie  |  handel sztuką  |  katalog sztuki  |  aukcje sztuki  |  adresy artystów

 

 

 

Polska net-Galeria sztuk pięknych

 

Użytkownik:

Hasło:

 zapamiętaj te dane
 Zapomniałem hasła

 

 

 

Rejestracja    Artyści   Kategorie   Szukaj   Top10   Nowe prace   Regulamin   Pytania   Kontakt   O nas

 

 

 

 

Najczęstsze pytania

 

 

 i nasze odpowiedzi

 

 

 1. Czy mogę umieścić tu swoje prace bezpłatnie?

 2. Czy muszę się rejestrować?

 3. Dlaczego muszę podawać nazwisko?

 4. Jak założyć konto?

 5. Jak się logować?

 6. Co mam zrobić jeżeli zapomnę hasła?

 7. Jak mam sprawdzić lub dodać informacje o sobie?

 8. Czy muszę wypełniać te wszystkie informacje o sobie?

 9. Czy mogę zmienić nazwę konta?

10. Czy mogę posiadać dwa lub wiele kont?

11. Ile prac można zaprezentować?

12. Czy mogę zamieszczać prace w różnych kategoriach?

13. Jak mam umieścić swoje prace w galerii?

14. Jakie pliki można przesyłać? W jakiej wielkości?

15. Dlaczego nie ukazała się moja praca na wystawie?

16. Czy zawsze muszę czekać na akceptację moich prac?

17. Jak mam tu wstawić link do mojej strony www?

18. Czy na swojej stronie muszę zamieścić Wasz baner?

19. Czy można podmieniać wgrane do galerii obrazki?

20. Czy można wyłączyć,  zablokować wysyłkę e-kartek na swoim koncie?

21. Kto może wysyłać artystyczne kartki?

22. Co oznacza ikonka "ulubione" pod reprodukcją?

23. Co znaczy komunikat: przekroczenie limitu?

24. Dlaczego transfer do net-Galerii jest obłożony limitem tygodniowym?

25. Dlaczego nie mogę edytować informacji "o autorze"?

26. Założyłem konto jakiś czas temu, a teraz nie mogę się zalogować. Dlaczego?

27. Po co wypełniać rubrykę: "słowa kluczowe" w opisie pracy?

28. Jak zareklamować tutaj swoje aukcje sztuki?

 

 

 

1. Czy mogę umieścić tu swoje prace bezpłatnie?

Tak, jeśli rzeczywiście uważasz, że zasługują aby znaleźć się w doborowym towarzystwie. Staraj się tu zamieszczać tylko świetne prace. Nie wszystko, co tworzysz jest najwspanialsze, miej więc dystans do swoich dzieł. Internauci, to bardzo wymagające jury. Administrator nie zaakceptuje tutaj np. zdjęć pamiątkowych, rodzinnych, z urlopu, wycieczki, wakacji czy imprezy, zdjęć dzieci, partnerów, psów, kotów, etc. Reprodukcje fotograficzne Waszych prac muszą być doskonałej jakości technicznej. Nie zamieścimy tu np. nieostro lub krzywo sfotografowanego obrazu, ani rzeźby postawionej na tapczanie w mieszkaniu. Dla nas ważna jest i treść i forma ...

 


2. Czy muszę się rejestrować?

Rejestracja jest wymagana przez administratora serwisu. Podczas rejestracji zakładane jest automatyczne, indywidualne konto autora, na którym umieszczane są jego prace. Tylko zarejestrowani użytkownicy mają możliwość przesyłki plików do galerii oraz edycji informacji o sobie.

 

3. Dlaczego muszę podawać nazwisko?

Z założenia net-Galeria.pl nie prezentuje wystaw anonimowych. Wymagamy, aby każdy artysta eksponujący tutaj swoje prace zawsze się pod nimi podpisywał. To ułatwia kontakty z odwiedzającymi, usprawnia identyfikację wystaw oraz mamy nadzieję - wymusza pewien wyższy poziom nadsyłanych prezentacji. Skoro każdy autor ciągle pozostaje właścicielem praw autorskich do przedstawianego dzieła - nie ma powodu, aby pozostawał twórcą anonimowym, chowającym się za nic nie znaczącym loginem (pseudonimem).

 

4. Jak założyć konto?

To proste i zajmie minutę. Kliknij (na górze strony) link "Rejestracja", przeczytaj i zatwierdź nasze warunki. Uzupełnij wszystkie wymagane pola. Pamiętaj! Aby internauci dobrze kojarzyli w przyszłości eksponowane prace, przy rejestracji koniecznie podaj swoje imię, nazwisko i prawdziwy adres e-mail. Na ten adres system natychmiast wyśle list z prośbą o potwierdzenie rejestracji. Bez potwierdzenia konta e-mail Twoja rejestracja pozostanie nieaktywowana ...

 

5. Jak się logować?

Przejdź do sekcji "Logowania" (u góry strony), wprowadź swoje dane i hasło. Możesz także wybrać opcję "Zapamiętaj" abyś nie musiał logować się przy ponownym wejściu na stronę. WAŻNE: aby ta funkcja serwisu działała należy włączyć obsługę plików cookie i nie kasować plików cookie generowanych przez serwis.

 

6. Co mam zrobić jeżeli zapomnę hasła?
Kliknij link "Zapomniałem hasła", użyj go. Na adres e-mail podany podczas rejestracji konta - zostanie przesłana informacja.

 

7. Jak mam sprawdzić lub dodać informacje o sobie?

Po udanym zalogowaniu na konto, kliknij na górze strony link "Panel kontrolny". Tam możesz dodać i zmienić informacje o sobie. Szczególnie ważne jest pole Imię i Nazwisko oraz własny adres skrzynki pocztowej. Pamiętaj! Jeśli zmienisz tam e-mail - musisz reaktywować konto, czyli kod aktywacyjny zostanie wysłany na Twoją nową skrzynkę pocztową. Jeśli chcesz, aby oglądający lub wysyłający Twoją pracę dobrze kojarzyli Twoją twórczość - wpisz parę słów o sobie oraz pochwal się dotychczasowymi wystawami ... Puste pola na stronie "o autorze" nie zachęcają do zwiedzania Waszej wystawy, a już na pewno nie pomogą w jej zapamiętaniu ...

 

8. Czy muszę wypełniać te wszystkie informacje o sobie?

Jeśli zalogujesz się na swoje konto, to w "Panelu Kontrolnym" otrzymasz możliwość edytowania informacji o sobie. Poza "Imieniem i Nazwiskiem" nie masz obowiązku wypełniać tych pól, ale proszę zauważyć, że ekspozycja swojej twórczości w net-galerii powinna być Twoją ciekawą wizytówką i ma sens jedynie wtedy jeśli opowiesz o sobie internautom, jeśli przedstawisz krótko swoją Twórczość, swoje osiągnięcia, wystawy w realnym świecie. Promocja w net-Galerii będzie skuteczna jeśli oglądający Twoją pracę zechce zajrzeć również na Twoją stronę www i zalicytować na Twoich aukcjach sztuki. Dajemy Ci możliwości - wykorzystaj je w 100 procentach.

 

9. Czy mogę zmienić nazwę konta?

Nie. Nazwa konta, czyli login (pseudonim) podawane przy logowaniu jest przypisane do konkretnej, jednej osoby.

 

10. Czy mogę posiadać dwa lub wiele kont?

Nie. Każdy autor - może posiadać w net-galerii tylko jedno konto. Jeśli administrator zauważy, że założyłeś/aś drugie - jedno z nich zostanie natychmiast usunięte. A w przypadku recydywy - wszystkie ...

 

11. Ile prac można zaprezentować?

Net-galeria udostępnia autorom miejsce na kilka reprezentatywnych prac. Maksymalnie może to być 6 dzieł. Ekspozycja Waszej twórczości na tych stronach nie ma zastąpić witryn i galerii autorskich (z prezentacją całej działalności) - z założenia ma reklamować i promować Wasze nazwisko oraz zachęcać internautów do złożenia wizyty na Waszych osobistych stronach. Stąd tak ważne są wszelkie wyczerpujące informacje o Artyście - i samej pracy.

 

 

12. Czy mogę zamieszczać prace w różnych kategoriach?

Tak. Każdy autor może zamieszczać swoje prace w dowolnych kategoriach tematycznych, pod warunkiem, że będą to różne prace, a łączna liczba prezentowanych dzieł nie przekroczy limitu 6 prac.

 

13. Jak mam umieścić swoje prace w galerii?

Po udanym zalogowaniu - przejdź do odpowiedniej kategorii prac. Na stronie wybranej kategorii (w prawym górnym rogu) pojawi się taki znaczek   kliknij go, aby znaleźć się w panelu przesyłania plików. Potem uzupełnij poprawnie wszystkie dostępne pola, czyli:    1. miejsce, gdzie na Twoim komputerze znajduje się odpowiedni plik (po lewej stronie podane są informacje o dozwolonych wielkościach pliku);    2. tytuł pracy;    3. koniecznie wpisz kilka słów o swoim dziele, historii i technice wykonania - tak aby zachęcić internautów do poszukania innych Twoich prac lub Twojej strony www;    4. wpisz słowa kluczowe - kojarzone dokładnie z tą pracą. To bardzo ważne - po tych słowach można będzie bardzo precyzyjnie odszukać Twoje dzieło w internecie... A potem już kliknij "Wyślij". Zaczekaj - aż system potwierdzi poprawne umieszczenie pracy.

 

14. Jakie pliki można przesyłać? W jakiej wielkości?

Dozwolone są pliki graficzne o rozszerzeniu .jpg  Maksymalna wielkość pojedynczego pliku nie może przekraczać 100 KB, zaś rozmiary boków nie mogą być większe niż 460x690 pikseli. Przekroczenie tych limitów uniemożliwi załadowanie Waszej pracy do galerii. Idealne rozmiary - czyli takie, które doskonale wkomponują się w stylistykę strony to obraz, którego pozioma szerokość wynosi dokładnie 460 pikseli (chodzi o poziomy bok obrazka) a wysokość może być dowolna - lecz nie większa niż 690 pikseli.

 

15. Dlaczego nie ukazała się moja praca na wystawie?

Cierpliwości! Aby zachować wysoki poziom artystyczny tej witryny, oraz zgodność wystaw z regulaminem, nadsyłane prace muszą zostać zaaprobowane przez Administratorów, a to może potrwać czasami do 48 godzin. W tym czasie kontrolowana jest również ilość prac poszczególnych autorów, poprawność linków, nasz baner oraz limit jednego konta.

 

16. Czy zawsze muszę czekać na akceptację moich prac?

Nie. Autorzy, którzy zostali pozytywnie zweryfikowani w serwisie Polskich Stron Artystycznych oraz najbardziej aktywni Artyści tej galerii (najwyższe oceny, okresowa zmiana ciekawych wystaw) mogą po uprzednim zgłoszeniu takiej chęci - otrzymać przywilej bezpośredniej publikacji swoich prac - bez konieczności każdorazowej akceptacji administratorów.

 

17. Jak mam tu wstawić link do mojej strony www?

W net-Galerii można polecać wyłącznie witryny notowane w rankingu Polskich Stron Artystycznych. Zarejestruj tam swoją stronę, a potem w "Panelu Kontrolnym" naszej net-Galerii w odpowiedniej rubryce wpisz LOGIN, który wybrałeś podczas rejestracji strony w rankingu. Jeśli login będzie poprawny - link do Twojej strony natychmiast pojawi się w profilu i opisie Twojej osoby. Oto szczegóły ...

 

18. Czy na swojej stronie muszę zamieścić Wasz baner?

Nie. Aby nie "przeładować" Waszych stron wieloma wymaganymi buttonami, przyjęliśmy zasadę - że wymagany wyłącznie banera Polskich Stron Artystycznych. A więc każda poprawnie zarejestrowana i zaakceptowana w rankingu strona, będzie mogła być automatycznie reklamowana w Polskiej net-Galerii. Oto szczegóły ...

 

19. Czy można podmieniać wgrane do galerii obrazy?

Tak. Każdy autor, po zalogowaniu może edytować wszystkie informacje o pracy, może ją inaczej opisać lub całkowicie usunąć. Ale uwaga: zmiany na koncie (wgrywanie nowych plików) są limitowane w odstępach tygodniowych. Tutaj podajemy szczegóły.

 

20. Czy można wyłączyć, zablokować wysyłkę e-kartek na swoim koncie?

Nie można. Filozofia działalności tej galerii polega na promocji Waszych prac również za pomocą ich rozsyłania w systemie artystycznych kartek internetowych.


21. Kto może wysyłać artystyczne kartki?

Aktualnie każdy gość naszej galerii może wysyłać dowolne kartki. Każdy internauta, niezależnie od tego czy posiada konto w net-Galerii i czy publikuje tu swoje prace może rozsyłać dowolną ilość Waszych pocztówek.

 

22. Co oznacza ikonka "ulubione" pod reprodukcją?

Każdy zarejestrowany użytkownik może przeglądając naszą galerię na bieżąco kompletować sobie w pamięci najlepsze dzieła różnych autorów. Należy kliknąć i zaznaczyć w ten sposób wybraną pracę. System zapamiętuje Wasz zestaw i pozwala zawsze kiedy macie na to ochotę wrócić do swoich ulubionych obrazów. Wasz prywatny album pojawi się zawsze po zalogowaniu na konto.

 

23. Co znaczy komunikat: przekroczenie limitu?

Taki komunikat, podczas ładowania pliku do Galerii może oznaczać dwa błędy: albo przekroczyli Państwo domyślną ilość wszystkich prac na naszych wystawach (w tej chwili jest to 6 plików dla jednego zarejestrowanego artysty) lub też został przekroczony limit operacji wykonanych w ciągu jednego tygodnia ( w tej chwili  wynosi on 3 załadowania na siedem dni). W bardzo uzasadnionych przypadkach (większa seria prac, pomyłki w przesyłce do net-Galerii) można poprosić Administratorów o indywidualne zwiększenie jednego lub obu limitów.

 

24. Dlaczego transfer do netGalerii jest obłożony limitem tygodniowym?

Chcemy aby w Polskiej net-Galerii eksponowali Państwo swoje najlepsze i najwartościowsze prace. Chcemy, aby Wasze prace pozostawały w net-Galerii na dłużej niż tylko kilka dni. Chcemy, aby statystyki oglądalności odzwierciedlały faktyczny stan miesiąca, a częsta - codzienna podmiana Waszych plików mogłaby te dane zafałszować. Chcemy uniemożliwić codzienną wymianę Waszych prac z uwagi, że nowe dzieła w net-Galerii są specjalnie wyróżniane i można by ten fakt wykorzystać do codziennego ładowania nowych plików. Obecnie można załadować do net-Galerii 3 prace w ciągu 7 dni - niezależnie od całkowitej ilości publikowanych dzieł na swoim koncie.

 

25. Dlaczego nie mogę edytować informacji "o autorze"?

Edycja konta autora może zostać zablokowana z przyczyn regulaminowych. Przy nagminnym i wielokrotnym łamaniu zasad umieszczania wpisów o sobie np. wpisywania informacji bez uwzględnienia rubryk tematycznych, wpisywania dodatkowych adresów internetowych lub podawania strony www niezgodnie z regulaminem tej Galerii moderator może zablokować edycję konta autora. Aby ponownie móc dowolnie zmieniać informacje na swoim koncie trzeba skontaktować się z administratorem net-Galerii.

 

26. Założyłem konto jakiś czas temu, a teraz nie mogę się zalogować. Dlaczego?

Prawdopodobnie konto zostało usunięte. Autorzy, którzy w ciągu siedmiu dni nie opublikują tutaj żadnej swojej pracy - są przez  system sukcesywnie usuwani. Aby ciągle utrzymywać Własne konto w net-Galerii trzeba wystawiać tu swoje prace ... Nawet jedno pokazywane dzieło - nie pozwoli systemowi na usunięcie Waszego konta, nie pozostawiajcie tu pustych wystaw ...

 

27. Po co wypełniać rubrykę: "słowa kluczowe" w opisie pracy?

To bardzo praktyczne i wygodne dla internautów. Goście net-Galerii do skonstruowania elektronicznej pocztówki przeważnie szukają bardzo konkretnej pracy. Szukają pewnych określonych motywów, tematów lub technik, które chcieliby wysłać swoim bliskim. Aby uprościć te poszukiwania i zawęzić krąg poszukiwań net-Galeria podpowiada im wybrane prace na podstawie wpisanych słów kluczowych. Jeśli ich nie wpiszecie w opisie pracy - wyszukiwarka NIGDY nie odnajdzie i nie poleci Waszych prac.

 

28. Jak zareklamować tutaj swoje aukcje sztuki?

Po zalogowaniu, podczas edycji swojego profilu, w "Panelu Kontrolnym" znajdziecie rubrykę: Twoje Aukcje Sztuki. Należy wpisać tam numer użytkownika, uzyskany podczas rejestracji na naszej platformie aukcyjnej. Jeśli numer jest prawidłowy, system net-Galerii natychmiast rozpocznie emisję linku do Waszych aukcji. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych sprzedażą swoich prac w doskonałym systemie aukcyjnym. Oto szczegóły ...

 

 

 

 

budujemy strony  |  katalog sztuki  |  foto forum  |  ranking stron  |  galerie sztuki  |  dodaj ogłoszenie

ogłoszenia artystów

Copyright by Polska Sztuka
Serwis do poprawnej pracy wymaga zapisu plików cookies. Szczegóły w Polityce Prywatności.

 

 

 

Przedstawiamy witryny sponsorów Galerii Artystycznych pocztówek:

wyszukiwarka sztuki * aukcje internetowe * pozycjonowanie * bwa * budowa stron * załóż galerię * budowa galerii * dobry adres * portal sztuki współczesnej * zakładanie galerii * jak założyć sklep * jak założyć stronę * jak zbudować własną galerię * panel aukcji * sklepy artystyczne *  portal sztuka * aukcje sztuki * przewodnik sztuka * historia sztuki * encyklopedia sztuki * galeria sart * polscy artyści * własna strona * własny adres art